Tarnów: Za wielkanocne koszyczki – łóżka dla hospicjum

 

Były koszyczki, jajeczka i wielkanocne króliczki, wszystko ręcznie dekorowane i tworzone z myślą o szczytnym celu. Młodzież i nauczyciele z Zespołu Szkół Mechaniczno-Elektrycznych znów pokazali, że warto pomagać. Dochód z kiermaszu wielkanocnego zostanie przeznaczony na sprzęt dla chorych w stanie terminalnym.

Nasza działalność opiera się na wolontariacie. Młodzież jest wspaniała, zawsze dzięki nim udaje nam się zakupić jedno, albo dwa łóżka czy koncentrat do tlenu – mówi Anna Kaczor z Tarnowskiego Hospicjum Domowego. Hospicjum skupia prawie 50 wolontariuszy, którzy pomagają przejść przez najgorszy czas choroby nowotworowej – wspierając zarówno chorego, jak i jego rodzinę. To nie tylko pomoc sprzętowa, ale i wsparcie psychologiczne.

Dekoracje na kiermasz przygotowała głównie młodzież, ale też nauczyciele, bibliotekarki czy nauczyciele emeryci. – To też pokazanie problemów, które są wokół nas, możemy przeznaczyć trochę naszego czasu dla innych. Dla nas to niewielkie poświęcenie, a dla innych to niemal bezcenne – mówi młodzież. Kiermasz odbył się przy parafii Świętej Rodziny w Tarnowie. ZSME organizuje takie akcje dwa razy do roku – w czasie Wielkiego Postu oraz przed Świętami Bożego Narodzenia.

Posłuchaj Anny Kaczor:

Posłuchaj młodzieży: