Jasna Góra: diecezjalna pielgrzymka maturzystów

Maturzyści z diecezji tarnowskiej będą modlić się na Jasnej Górze. Uroczystej Mszy św. 18 września  o godzinie 12.00 w kaplicy Matki Bożej będzie przewodniczył biskup tarnowski Andrzej Jeż.

– Ta pielgrzymka jest bardzo ważna, ponieważ dla młodych wpisuje się w podejmowanie decyzji co, do dalszego życia – powiedział w rozmowie z RDN biskup ordynariusz. – Kiedy podejmujemy decyzje, często bardzo emocjonalnie, nieprzygotowani, wielokrotnie popełniamy błędy. Wyjazd na Jasną Górę, potem rekolekcje maturalne pomagają wyciszyć się, rozpoznać drogę, którą Bóg nam wyznacza w naszej wolności. Zaakceptować ją, odnaleźć i podjąć z zaangażowaniem  – zwrócił uwagę biskup.
Jedziemy do Maryi ponieważ mamy za co dziękować i o co prosić – powiedzieli nam maturzyści. Będziemy się modlić o to, aby dobrze zdać maturę i dostać się na studia. – Udział w tradycyjnej pielgrzymce na Jasną Górę wpłynie na lepszy wynik egzaminu dojrzałości – mówi inna maturzystka.  – Jestem osobą wierzącą, potrzebuję modlitwy i duchowego wsparcia aby w ten sposób być gotowym do zdania egzaminu maturalnego – uzupełnia inny uczestnik pielgrzymki.

Młodzież uczestnicząca w diecezjalnej pielgrzymce maturzystów weźmie ponadto udział o 14.00 w nabożeństwie Drogi Krzyżowej na wałach jasnogórskich. Pielgrzymka rozpocznie się 18 września o godzinie 10.00, katechezą w auli ojca Klemensa Kordeckiego.

Mówi bp Andrzej Jeż:

Mówią maturzyści:

Foto: Grzegorz Golec