Lipnica Murowana: Ostatnie przygotowania do konkursu palm wielkanocnych

 

Lipnica Murowana odlicza ostatnie godziny do 59. Konkursu Palm Wielkanocnych. Jak co roku, niewielka miejscowość położona na południe od Bochni spodziewa się najazdu tysięcy gości z całej Polski.

Najwyższa jak dotąd palma stanęła na lipnickim Rynku w 2010 r. Miała 35 m i 10 cm, a jej autorem był Zbigniew Urbański. Z jego rąk w kolejnych latach wychodziły zwycięskie drzewka, które zachwycały precyzją wykonania. W 2016 r. Zbigniew Urbański został uhonorowany przez prezydenta Andrzeja Dudę Srebrnym Krzyżem Zasługi.

W niedzielny poranek od godziny 8.00 palmy będą mierzone i stawiane. Jurorzy będą sprawdzać, czy spełniają one wymogi. Inauguracja konkursu palm nastąpi o 10.30. Po poświęceniu palm na Rynku, uczestnicy uroczystości przejdą procesyjnie do kościoła św. Andrzeja Apostoła. Msza św. rozpocznie się o 11.00.

Ogłoszenie wyników konkursu zaplanowano na 13.00. Na lipnickim Rynku będzie można posłuchać występów wielu wykonawców, m.in. grupy Nazaret oraz jazzowego zespołu Dixi Band. Z kolei o 17.00 w kościółku św. Leonarda wystąpią uczniowie szkoły muzycznej w Bochni.

Posłuchaj mieszkańców:

Paweł Michalczyk