Diecezja: Nowa kampania Caritas – Dobro na wagę złotówki

 

Inauguracja odbędzie się w Tarnowie podczas spotkania młodzieży Synaj w Niedzielę Palmową. – Celem Kampanii, polegającej na zebraniu jak największej liczby złotówek, jest uświadomienie, przede wszystkim dzieciom i młodzieży, że małymi krokami – tak jak te złotówki – możemy okazać wielką pomoc swoim potrzebującym rówieśnikom. W kampanii, głównie, będzie zaangażowana młodzież i dzieci ze Szkolnych Kół Caritas – mówi ks. Krzysztof Majerczak, zastępca dyrektora Caritas.

Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na ‚Fundusz Caritas – Dzieciom’, z którego będzie wspierane leczenie i rehabilitacja dzieci oraz wypoczynek letni i zimowy dla uczniów z ubogich rodzin.  Finał akcji odbędzie się 8 czerwca i wpisze się w zjazd Szkolnych Kół Caritas w Tarnowie.

Każde Szkolne Koło Caritas biorące udział w kampanii będzie wówczas napełniać szklany pojemnik zebranymi przez siebie złotówkami. Kampania ma także charakter konkursu. Trzy spośród Szkolnych Kół Caritas, które zbiorą największą liczbę złotówek, otrzymają nagrody.

Kampania będzie miała charakter zbiórki publicznej i internetowej przez usługę dotpay.

Posłuchaj ks. Krzysztofa Majerczaka:

Ewa Biedroń