Wysoka wygrana Jaskółek na inauguracje ligi [ZDJĘCIA]

 

Zainaugurowała Nice 1 Liga Żużlowa. Grupa Azoty Unia podejmowała w pierwszym spotkaniu ligowym Polonię Bydgoszcz.

Już w pierwszym biegu ku zdziwieniu blisko 5 tysięcy kibiców rosyjska para gości Viktor Kułakov – Andriej Kudriaszov pokonała Artura Mroczkę i Jakuba Jamroga. Jednak chwilę potem wszystko wróciło do normy i tarnowianie objęli prowadzenie. W ósmym wyścigu znów rosyjska para bydgoszczan pokonała Rolnickiego i Bjerrego. Z tym że Duńczyk zanotował defekt na pierwszej pozycji. W miarę upływu spotkania, tarnowianie powiększali przewagę i po 13 gonitwie prowadzili 53:25. W biegach nominowanych dwukrotnie padł remis, a trener Paweł Baran dał szansę na jazdę młodzieżowcom. Ostatecznie Jaskółki wygrały z Polonią Bydgoszcz 59:31. Warto jednak zwrócić uwagę, że o kolejności decydował start i pierwszy łuk. W całym spotkaniu zanotowano zaledwie cztery mijanki na torze.
-Zwycięstwo cieszy, ale jest kilka elementów, nad którymi popracować – podkreśla trener tarnowskiej Unii Paweł Baran

Gdyby nie defekt, zawody z kompletem punktów ukończyłby Kenneth Bjerre

Punkty w pojedynku z bydgoszczanami dla Jaskółek zdobyli: Bjerre 12, Czaja 10, Mroczka i Michelsen po 9, Jamróg 8, Rolnicki 6 oraz Nowiński 5.

Kolejne spotkanie tarnowianie rozegrają w świąteczny poniedziałek na torze w Krakowie z miejscową Arge Speedway Wandą. Na własnym torze Jaskółki ponownie zaprezentują się 22 kwietnia w sobotę, kiedy podejmować będą dwukrotnego triumfatora ligi – Lokomotiv Daugavpils.

Więcej o meczu w Tarnowie i inauguracyjnej kolejce Nice Pierwszej Ligi Żużlowej we wtorkowym Magazynie Żużlowym, który rozpocznie się o godzinie 16:30.

Grzegorz Golec