Tarnów: Ruszyła kampania „Dobro na miarę złotówki”

 

Chcą udowodnić, że małymi krokami można czynić wielkie dobro. W Tarnowie, podczas spotkania młodych Synaj, zainaugurowano nową kampanię Caritas „Dobro na miarę złotówki”.

Każdy  z uczestników mógł wrzucić datek do puszki, a także namalować coś od siebie na wielkim płótnie promującym akcję. – Widząc to, co tutaj robimy – malujemy, dzielimy się swoimi talentami, służymy ludziom i Bogu tym wszystkim – myślę, że każdy jednak poczuje, że chciałby się przyłączyć i też pomóc – mówi Patrycja Bąk ze Szkolnego Koła Caritas. – Zachęcamy, by przekazać choć jedną złotówkę na pomoc innym. Jeżeli każdy z nas to zrobi, powstanie wielkie dzieło, które da ogromne dobro – dodaje.

synaj30

Pieniądze zebrane podczas kampanii „Dobro na miarę złotówki” zostaną przeznaczone na „Fundusz Caritas – Dzieciom”, z którego będzie wspierane leczenie i rehabilitacja dzieci oraz wypoczynek letni i zimowy dla uczniów z ubogich rodzin. Datki będą zbierać Szkolne Koła Caritas. Można się przyłączyć także przez internet przez usługę dotpay. Akcja potrwa do 8 czerwca włącznie.

Finał kampanii odbędzie się w parafii Bł. Karoliny podczas zjazdu Szkolnych Kół Caritas Diecezji Tarnowskiej.

Posłuchaj Patrycji Bąk:

Katarzyna Cygan