Tarnów: Tysiące pisanek ozdobiły miasto na Wielkanoc [ZDJĘCIA]

 

Tysiące pisanek będzie zdobić Tarnów. Dzieci i młodzież dekorowały własnoręcznie wykonanymi ozdobami ulicę Wałową w Tarnowie. Jak mówią organizatorzy akcji, to jedyne miasto w Polsce, w którym przed świętami ulice są dekorowane własnoręcznymi wytworami. Ich autorami są dzieci i młodzież.

Każdy z nas miał jajko do ozdoby. Malowaliśmy je farbami. Każdy miał na to swój pomysł – mówią najmłodsi.

dziecko

 

W tym roku ponad 2 tysiące pisanek do ozdobienia miały szkoły i przedszkola, a tysiąc do seniorów – mówi Maria Zawada – Bilik, dyrektor Wydziału Komunikacji Społecznej tarnowskiego magistratu. – Jeżeli dzieci w przedszkolu czy też w domu przygotowują tę pisankę, to jest to też rozmowa o świętach, jest kontakt z mamą, babcią, ciocią i jest też rozmowa o mieście – dodaje.

 

Tarnowianie pomysł zwykle chwalą, tym bardziej, że, jak mówią – to dobra forma kontynuowania tradycji. – Takie akcje są fajne, trzeba wspierać coś takiego – to atrakcja dla dzieci i przypomnienie o świętach i tradycjach – mówią.

W akcję włączyli się również seniorzy, którzy przyozdobili tarninę przy ul. Mickiewicza, rajską jabłoń oraz Plac Sobieskiego i kładkę zakochanych. Dekorować Tarnów pomogli też uczniowie XVI LO oraz z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych im. Jana Szczepanika.

Posłuchaj relacji:

Małgorzata Miczek-Zabawa