Tarnów: Rowerzyści chcą spotkania z prezydentem – interwencja RDN [ZDJĘCIA]

 

Dziury w ścieżkach rowerowych, zarastające drzewa, które zasłaniają przejazd i wystające kawałki blach – to tyko niektóre problemy, na które narzekają cykliści. Domagają się obiecanego spotkania w tej sprawie.

Zarośnięte ścieżki, wystające gałęzie, choćby przy ul. Kwiatkowskiego do Ronda Żołnierzy Wyklętych, pozapadane studzienki kanalizacyjne, np. przy Chyszowskiej, czy wystające stalowe elementy i kratownice w okolicy wiaduktu kolejowego przy Mościckiego. Rowerzyści nie ustępują i wciąż piętnują niebezpieczne miejsca, malując je odblaskowymi farbami. A do nas wysyłają zdjęcia przeszkód na ścieżkach rowerowych.

Jak mówią w rozmowie z RDN, najgorzej jest w kierunku Mościc, w samych Mościcach i dalej na Ostrów. Mają też całą listę miejsc, gdzie swobodny przejazd rowerem utrudniają gałęzie.

Miłośnicy dwóch kółek chcą obiecanego spotkania z prezydentem. Twierdzą, że podczas jednej z Rad Osiedli otrzymali taką deklarację.

Miłośnik dwóch kółek, pan Leszek, powołuje się na rozmowę z Romanem Ciepielą podczas jednej z Rad Osiedli. – Przy okazji spotkań w 2016 roku z mieszkańcami osiedli podszedłem do pana prezydenta i zapytałem, czy jest w planach spotkanie z rowerzystami, jakieś wizje. Miały być konsultacje i tak to wszystko się rozmyło – dodaje.

Rowerzysta, który skontaktował się z RDN Małopolska, podkreśla, że ciągłe skupianie uwagi na niedogodnościach na drodze prowadzi do wielu wypadków.

Zapytaliśmy Romana Ciepielę, czy do spotkania dojdzie. – Teraz reagujemy na spontaniczne zachowanie rowerzystów, którzy odblaskową farba zaznaczyli miejsca niebezpieczne. Wydałem już dyspozycje, by w wiosennych remontach służby usunęły przeszkody. Czekam teraz, by rowerzyści odezwali się i jeżeli zaproponują spotkanie, to bardzo chętnie się spotkam – deklaruje.

W tym roku w Tarnowie nie powstaną nowe trasy rowerowe. Będą tylko doraźnie naprawiane. Natomiast część tras – od Ostrowa przez Mościckiego, Szujskiego, Romanowicza aż do Lasku Lipie – będzie dostosowana do standardów w ramach trasy EuroVelo. Mają zniknąć niebezpieczne studzienki czy przeszkody na tej trasie.

Do tematu wrócimy w Pulsie Regionu.

Posłuchaj pana Leszka:

Posłuchaj Romana Ciepieli:

Agnieszka Kozioł, Jadwiga Kozioł