Brzesko: Pomyłka MPEC-u utrudnieniem dla mieszkańców – interwencja RDN

 

Ze zdziwieniem mieszkańcy części osiedla Stare Miasto w Brzesku odnaleźli w pocztowych skrzynkach dzień po dniu dwie faktury za jedną usługę z Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej. Okazało się, że w pierwszej był pomylony numer konta bankowego na które trzeba wpłacić należność za dostarczone ciepło. Sęk w tym, że mieszkańców nikt o tym nie powiadomił. Część z nich wpłaciła na ten nieprawidłowy. Pytają co z ich pieniędzmi?

– Każdy może się pomylić – mówią mieszkańcy. – Swój błąd trzeba jednak nie tylko naprawić ale się z niego wytłumaczyć. O pomyłce nie dostaliśmy żadnej informacji.Ja już miałam przelać pieniądze, ale w tym dniu nie działał internet. Zdziwiłam się, że dostałam drugą fakturę. Od sąsiadki dowiedziałam się, że na tej pierwszej był pomylony numer konta bankowego. Do niej dzwonili bo ma telefon stacjonarny – mówi ktoś inny. – Ja takiego nie mam i o niczym nie wiedziałam – dodaje jedna z mieszkanek.

Część mieszkańców wpłaciła pieniądze na zły rachunek bankowy. Paweł Majewski, prezes miejskiej ciepłowni bije się w pierwsi i przyznaje, że wszystkiemu jest winien system komputerowy. Obiecuje, że klienci otrzymają zwrot pieniędzy. – Bardzo przepraszam za kłopoty – dodaje. Jak podkreśla, taka wpadka była po raz pierwszy i zostaną z niej wyciągnięte wnioski.

Posłuchaj:

Łukasz Wrona