Diecezja: Droga Krzyżowa z Matką Bożą Fatimską [ZDJĘCIA]

Około 3 tys. osób uczestniczyło w Drodze Krzyżowej ulicami Tarnowa. Zgromadziła ona duchownych, siostry zakonne, mieszkańców miasta i okolic. Rozważania nawiązywały do orędzia fatimskiego. W procesji za krzyżem i figurą Matki Bożej podążała także trójka dzieci fatimskich.

Jesteśmy Łucją, Franciszkiem i Hiacyntą. Chcemy  towarzyszyć Matce Bożej, modlić się i wypełniać pokutę – powiedziały dzieci.

W rozmowie z RDN Małopolska inni uczestnicy podkreślali, że to nabożeństwo pomoże im w duchowym przygotowaniu się do Wielkanocy.

To była wyjątkowa uroczystość, trzeba dać świadectwo i modlić się też za nasze miasto– dodają.

W Drodze Krzyżowej uczestniczył abp Henryk Nowacki.  – Z wielkim wzruszeniem przeżyłem to nabożeństwo. Tak wiele ludzi tutaj przyszło. To jest znak wielkiej wiary – podkreślił.  W nabożeństwie uczestniczył też biskup tarnowski Andrzej Jeż, a także bp Stanisław Salaterski i bp Leszek Leszkiewicz.

W związku z setną rocznicą objawień fatimskich uczestnicy przeszli z Placu Katedralnego do sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Tarnowie. Była to też okazja, by przypomnieć przesłanie orędzia fatimskiego.

Chcemy uświadamiać sobie na nowo, że to orędzie jest aktualne, że ciągle powinniśmy się nawracać i pokutować – mówi ks. Zbigniew Pietruszka, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego Kurii Diecezjalnej w Tarnowie.

Droga Krzyżowa była formą przygotowań do zbliżającej się koronacji figury Matki Bożej Fatimskiej w tarnowskim sanktuarium. – Uroczystość odbędzie się 4 czerwca o 11.00 na placu dawnej Kapłanówki. Mszy św. będzie przewodniczył kard. Stanisław Dziwisz – zapowiada proboszcz parafii ks. Stanisław Bilski.

Posłuchaj dzieci fatimskich i ks. Stanisława Bilskiego:

Posłuchaj pozostałych uczestników:

Posłuchaj abp. Henryka Nowackiego:

Foto Wojciech Biedroń