Tarnów: Juniorzy Biznesu nagrodzeni

 

Młodzi przedsiębiorcy nagrodzeni za pomysłowość i odwagę. Podczas finałowej gali konkursu Tarnowskiego Juniora Biznesu przyznano sześć nagród głównych i nagrody uzupełniające. Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych i studenci prezentowali własny pomysł na biznes na lokalnym rynku. Pierwsze trzy miejsca zajęli: Dariusz Pole, Agnieszka Kocoł, Kinga Pituła.

Dla młodych ludzi nagrody w tym konkursie to duże wyróżnienie. – Każdy musiał przygotować biznesplan i przedstawić swój pomysł komisji. – Mój projekt dotyczył robienia obrazów z chrobotka i wykonywania zielonych ścian z roślin. – To naprawdę duże zaskoczenie, ale również radość, że mój wysiłek się na coś przydał – mówią laureaci.

Tegoroczną edycję zdominowały projekty kulinarne, hodowlane, technologiczne i informatyczne – powiedział w rozmowie z RDN Małopolska Piotr Augustyński, zastępca prezydenta Tarnowa. – W tym roku wybór był trudny. Projekty są na tyle dojrzałe, młodzież nauczyła się już pisać  biznesplany, że jest nam łatwo zastosować odpowiednie kryterium oceniania. Wszystkie projekty były ciekawe i liczymy, że będą się dalej rozwijać – dodał.

Prezydent przekonuje, że laureaci mogą liczyć na pomoc miasta w realizacji swoich projektów. – Na ulgi, inkubator, wsparcie wydziału gospodarczego, urzędu pracy, dofinansowanie założenia działalności gospodarczej, a także na pomoc merytoryczną i doradztwo – wymienia Piotr Augustyński.

Była to już trzecia edycja konkursu. Wzięło w niej udział 28 kandydatów. Pula nagród wyniosła 12 tysięcy złotych.

Posłuchaj laureatów:

Posłuchaj Piotra Augustyńskiego:

Krystian Janik