Region: Więcej policyjnych patroli w ramach akcji Wielkanoc

 

Już dziś na drogach spotkacie więcej policyjnych patroli. Ruszyła akcja ‚Wielkanoc 2017’. Dla kierowców oznacza to częstsze kontrole zarówno pojazdów, jak i kierowców. Policjanci będą też zwracać szczególną uwagę na tych, którzy łamią przepisy drogowe.

Będziemy zwracać szczególną uwagę na tych kierowców, którzy w sposób nieodpowiedzialny łamią przepisy ruchu drogowego. Możemy tu wymienić m.in. przekraczanie prędkości, niebezpieczne manewry, wyprzedzanie na podwójnej linii ciągłej, nieustąpienie pierwszeństwa – tłumaczył Albert Kogut, naczelnik sądeckiej drogówki.

Ze statystyk policyjnych wynika, że jednym z często popełnianych błędów jest trzymanie się zbyt blisko zderzaka samochodu, który jedzie przed nami. Brak odstępu nie daje czasu na reakcję w przypadku nagłego hamowania. Dlatego takie zachowania będą bezwzględnie karane. – Jeśli przyjedziemy na miejsce zdarzenia i okaże się, że kierowca nie zachował tego wymaganego odstępu, co doprowadziło do stłuczki, to skorzystamy z zasady ‚zero tolerancji’. To oznacza wysoki mandat – dodaje.

Policjanci będą zwracać też szczególną uwagę na sprawność pojazdów i trzeźwość kierowców. Mundurowych spotkacie nie tylko na ulicach miast. Policyjne patrole będą także w regionie przy mniej uczęszczanych drogach.

Posłuchaj Alberta Koguta:
Jolanta Frączek
Fot. KMP w Nowym Sączu