Bp Jeż: Cmentarze są w Jezusie Chrystusie zmartwychwstałym, miejscem życia

Terapią na współczesne problemy są częste wizyty na cmentarzach –  mówił biskup tarnowski Andrzej Jeż w Wielkanoc, podczas Mszy św. w katedrze. Była ona transmitowana przez radio RDN. Ordynariusz diecezji dodał też, że cmentarze są w Jezusie Chrystusie zmartwychwstałym miejscem życia.

-Jeśli częściej spacerujemy po alejkach cmentarnych wchodzimy w cykl modlitwy, wspominając naszych bliskich zmarłych, wtedy odczuwamy zdrowy dystans do otaczającej nas rzeczywistości – tam widzimy czym jest życie, śmierć, czym są nasze czasem pseudoproblemy. Wielu z nas wychodzi z cmentarza umocnionym, pełnym siły, porzucając lęki, które nas prześladują. Niech cmentarz będzie miejscem, które nawiedzamy z radością – dodał.

Biskup Tarnowski mówił też, że odsunięty kamień z grobu Jezusa jest zwiastunem odsunięcia wszelkich kamieni, które zalegają w ludzkich sercach i obciążają je. -Tam gdzie spada kamień z serca, w miejsce noszonego dotychczas ciężaru pojawia się radość i nadzieja. Im większy był kamień na sercu, tym większa jest też i radość – mówił biskup.

Posłuchaj biskupa Andrzeja Jeża:

Foto archiwum