Dębica: Jak wygospodarować czas dla rodziny?

 

„Czas rodzinny. Dar i zadanie” – pod takim hasłem będzie przebiegać VI Dębicka Debata o Wychowaniu. Do uczestniczenia w niej organizatorzy zapraszają wychowawców, nauczycieli i rodziców. To właśnie oni zaproponowali tematykę tegorocznej konferencji –zauważa siostra Paula Gniadek ze zgromadzenia sióstr służebniczek.

Rodzice organizują dziecku mnóstwo zajęć i to jest ważne, bo rozwija sferę umysłową, fizyczną, ale chodzi jeszcze o ducha i relacje. A właśnie o relacjach często zapominamy. Stąd też temat czasu. Jak wygospodarować go na tworzenie relacji ze swoim dzieckiem – dodaje s. Paula Gniadek.

W czasie konferencji swoje prelekcje będą mieli m.in. dr hab. Danuta Opozda, mgr Marta Samorańska oraz Małgorzata i Tomasz Terlikowscy. Później przewidziano dyskusję panelową.

Konferencja odbędzie się 21 kwietnia o godz. 16.30 w sali pod kościołem klasztornym w Dębicy. W ramach wydarzenia odbędą się przed południem warsztaty dla młodzieży „CZAS. DAR I ZADANIE”. Poprowadzą je wykładowcy Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Organizatorami debaty o wychowaniu są Katolickie Centrum Edukacji KANA, Stowarzyszenie im. Edmunda Bojanowskiego „Dobroć”, a także Zgromadzenie Sióstr Służebniczek BDNP, Parafia pw. Matki Bożej Anielskiej, Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II, Miasto Dębica i Grupa Artystyczna SAFO.

Posłuchaj s. Pauli Gniadek:

Anna Zboch

plakat_sympozjum_internet