Tarnów: Gdzie duże pieniądze na Tarnowskie Gniazda Innowacji? [WIDEO]

 

Co z Tarnowskimi Gniazdami Innowacji, gdzie milion sześćset tysięcy, które przeznaczono na opracowanie dokumentacji? Pyta w interpelacji do marszałka województwa małopolskiego, radny sejmiku i szef gabinetu politycznego wicepremiera Jarosława Gowina, Grzegorz Kądzielawski z Tarnowa. W odpowiedzi otrzymuje informację, że wniosek w tej sprawie w ogóle nie został złożony.

Kluczowy projekt prezydenta Romana Ciepieli, który na terenie dawnej Kapłanówki miał koncentrować przedsiębiorców, ośrodki szkoleniowe i naukowe, przepadł bez echa – mówi radny w programie Słowo za słowo.

Niestety miasto nie aplikowało o dalszą fazę realizacji tego projektu. To jest zaskakujące, że w ciągu kilku miesięcy przy zmianie miejsca siedzenia zmienia się tak gruntownie pogląd na ważną dla Tarnowa sprawę – dodaje Kądzielawski.

W sprawie Tarnowskich Gniazd Innowacyjnych Specjalizacji dzieje się sporo – odpowiada na zarzuty tarnowski magistrat.  – Części składowe Tarnowskich Gniazd już zaczęły powstawać – mówi Daniela Motak, rzecznik Urzędu Miasta Tarnowa. – Uzyskaliśmy ok. 10 mln złotych dofinansowania na utworzenie Centrum Usług Wspólnych. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem będzie gotowe za dwa lata – to jest jedna z części składowych tego projektu, oraz 5 mln złotych na e-usługi w dziedzinie geodezji – informuje rzecznik.

Rzeczniczka dodaje również, że na razie wydatki na Tarnowskie Gniazda Innowacyjnych Specjalizacji wynoszą nie milion sześćset tysięcy złotych, a 800 tysięcy. Tyle kosztowało przygotowanie dokumentacji, po ogłoszonym przetargu. A co z zagospodarowaniem terenu po dawnej Kapłanówce? Urzędnicy twierdzą, że w dalszej części będą się starać o dofinansowanie na budowę nowego obiektu w tej części miasta. Więcej o tym w Pulsie Regionu po 15.30.

Posłuchaj Grzegorza Kądzielawskiego:

Posłuchaj Danieli Motak:

zobacz także: 

Dorota Kunc/Patrycja Wolnik