Nowy Sącz: Urzędnicy źle wypełnili wnioski do PFRON-u

 

W Nowym Sączu jest wiele budynków publicznych, do których trudno wejść osobom niepełnosprawnym, mimo to urzędnicy nie złożyli w tym roku żadnych wniosków do PFRON-u, żeby to zmienić. Za to wysłali do funduszu prośbę o pieniądze na zakup busów dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich, ale źle wypełnili dokumenty.

To jednak nie przekreśla jeszcze szans na takie dotacje – informuje Marta Mordarska, dyrektor Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w Krakowie. – Rzadko się zdarza, żeby wnioski zostały wypełnione niepoprawnie pod względem formalnym. Wskazaliśmy sądeckim urzędnikom, co muszą zmienić i kiedy otrzymamy ponownie te dokumenty, to zostaną one rozpatrzone jeszcze raz – dodaje.

Jeśli wnioski zostaną zaakceptowane przez PFRON, to nowe pojazdy dla osób niepełnosprawnych pojawią się w Nowym Sączu w okolicach wakacji. Takie dokumenty złożyło 17 powiatów na 22, a tylko sądeccy urzędnicy wypełnili je niepoprawnie. Wracając do barier architektonicznych, to pracownicy sądeckiego magistratu twierdzą, że w starych kamienicach trudno jest takie przeszkody eliminować. Dodają też, że wszystkie sprawy urzędowe można załatwić w jednym budynku przy ulicy Żywieckiej, tylko trzeba wcześniej zgłosić taką potrzebę telefonicznie.

Posłuchaj Marty Mordarskiej:

Jakub Węgrzyn