Mielec: Wybór dyrektora szpitala pod lupą prokuratury

 

Tarnobrzeska prokuratura rejonowa bada, czy doszło do nieprawidłowości przy wyborze dyrektora mieleckiego szpitala. Jak nieoficjalnie dowiedziało się RDN Małopolska, śledczy zajęli się sprawą po zawiadomieniu, które złożyła Joanna Rębisz, koleżanka partyjna starosty i członek zarządu powiatu mieleckiego.

Teraz prowadzimy postępowanie sprawdzające, czy faktycznie doszło do złamania prawa – informuje Andrzej Dubiel, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Tarnobrzegu. – Nie zostało wydane postanowienie o wszczęciu śledztwa. Na razie są weryfikowane okoliczności przedstawione przez składającego zawiadomienie. Po przeprowadzeniu postępowania sprawdzającego, w zależności od poczynionych ustaleń, zapadnie decyzja odnośnie wszczęcia postępowania przygotowawczego bądź odmowie wszczęcia śledztwa – dodaje.

Starosta mielecki, Zbigniew Tymuła, nie kryje zdziwienia przede wszystkim faktem, kto złożył zawiadomienie do prokuratury.  – Jeśli ja z mediów dowiaduję się, że są donosy do prokuratury, to nie jest to już koleżanka a Joanna Rębisz. Nie będę się wypowiadał, dopóki nie zostanę przesłuchany. Nie będzie postawionego zarzutu, bo nie wiem, czy to postępowanie przeciwko mnie – dodał.

Decyzja o wszczęciu postępowania przygotowawczego bądź nie ma zapaść do końca kwietnia.

Posłuchaj Andrzeja Dubiela:

Posłuchaj Zbigniewa Tymuły:

Anna Zboch