Diecezja Tarnowska: Statuetki Misericors dla ludzi Caritas – transmisja

 

Około 50 osób zostanie wyróżnionych statuetką Misericors – Miłosierny Sercem od Caritas Diecezji Tarnowskiej. Zostaną wręczone darczyńcom, wolontariuszom i pracownikom tej charytatywnej organizacji. Niedziela Miłosierdzia Bożego będzie świętem patronalnym Caritas. Diecezjalne obchody odbędą się już w sobotę w Sanktuarium bł. Karoliny w Zabawie.

Statuetki dostaną przede wszystkim wolontariusze Parafialnych Oddziałów Caritas. – To jest ta największa armia – pierwsza linia frontu – jeśli chodzi o działania pomocowe w diecezji. Są bardzo szybko tam, gdzie jest potrzeba pomocy. Sami też szukają ludzi, którzy potrzebują wsparcia – mówi dyrektor Caritas Diecezji Tarnowskiej ks. Ryszard Podstołowicz.

Uroczystości rozpoczną się w sobotę o 10.15 Koronką do Bożego Miłosierdzia. Natomiast o godzinie 10.30 będzie Msza św. pod przewodnictwem biskupa Stanisława Salaterskiego. Transmisja w RDN.

Po Mszy będą świadectwa o bł. Karolinie i okazja, by zwiedzić miejsca związane z kultem dziewicy i męczennicy. Chętni będą mogli też odwiedzić pobliskie Jadowniki Mokre, gdzie znajduje się placówka Caritas, która opiekuje się niepełnosprawnymi. Jest też izba pamięci, gdzie są pamiątki związane ze św. Janem Pawłem II i posługą abpa Józefa Kowalczyka.

Posłuchaj ks. Ryszarda Podstołowicza:

Ewa Biedroń