Tarnów: Czy radni PiS poprą poprawki budżetowe prezydenta?

 

Czy zgodzą się na zwiększenie środków na inwestycje, na które zabrakło pieniędzy? Mowa o remontach ulicy Krakowskiej i Hali Jaskółka w Tarnowie – Mościcach. Na to pierwsze zadanie zabezpieczono 4,5 miliona złotych, podczas gdy oferta przetargowa wyniosła blisko 6 milionów złotych. Na przebudowę hali sportowo – widowiskowej z kolei zaplanowano ponad 57 milionów złotych, potrzeba jednak dodatkowych 850 tysięcy na obsługę inwestycji. Szykują się więc burzliwe dyskusje.

Wicewojewoda Józef Gawron namawia Romana Ciepielę do dialogu z radnymi. – Nie jestem w stanie powiedzieć czy klub poprze, ponieważ Tarnów to nie tylko Jaskółka wymaga dofinansowania, jest wiele tematów, które też czekają na środki finansowe. Zapraszam Pana prezydenta do rozmów z klubem radnych PiS. Na temat Jaskółki nie było żadnych rozmów – powiedział wicewojewoda.

Dodajmy, że obsługa inwestycji to nadzór budowlany, ekspertyzy czy nadzór inwestorski. Wniosek o zwiększenie pieniędzy, których zabrakło na tarnowskie inwestycje, prezydent złoży w najbliższy czwartek, na sesji.

Posłuchaj Józefa Gawrona:

 

Dorota Kunc