Tarnów: Szkoły prześcigają się w pomysłach na dni otwarte

 

Tarnowskie szkoły prześcigają się w pomysłach na dni otwarte, czyli przyciąganie uczniów do siebie. Nie tylko oferta edukacyjna, ale coraz częściej liczne atrakcje dominują w programach dni otwartych szkół. II Liceum Ogólnokształcące im. Jana Hetmana Tarnowskiego przygotowało dla tegorocznych absolwentów gimnazjów quizy z nagrodami niespodziankami, interaktywną grę Hetman Go oraz przegląd talentów artystycznych uczniów.

Całe dni otwarte są wystąpieniem, czymś wyjątkowym, co nie zdarza się w szkole codziennie – mówią uczniowie II LO. – Dni otwarte to czas, w którym możemy poznać szkołę taką, jaka naprawdę jest. W każdej klasie jest zorganizowane coś związanego z danym profilem, oprócz tego będzie dużo występów artystycznych. Zostaną przedstawione talenty z naszej szkoły, czyli uczniowie posiadający np. piękną zdolność śpiewu, recytacji lub inne zdolności artystyczne – dodają.

Nie atrakcje, ale oferta edukacyjna jest najważniejsza – uważa Halina Pasternak, dyrektor II LO. – Jest ważne, co się będzie działo jutro, ale musimy zwrócić również uwagę na profile, które chcemy zaproponować uczniom. Jutro do nas przyjdą, będą z nami w szkole, a my będziemy im pokazywać szkołę, mówić o życiu szkoły, ale także o tym jakie mogą wybrać klasy i profile – zachęca Halina|Pasternak.

Dni otwarte szkoły odbędą się już dziś w godzinach od 10 do 16.

Posłuchaj uczniów:

Posłuchaj dyrektora:

Krystian Janik