Tarnów: Prace przy remoncie Kasprowicza wstrzymał konflikt sąsiedzki – interwencja RDN

 

Będzie chodnik po obu stronach Kasprowicza, czy go nie będzie? Prace przy remoncie tej drogi wstrzymał konflikt sąsiedzki. Okazuje się chodnik po drugiej stronie jezdni nie zostanie jednak wybudowany, mimo że takie deklaracje na antenie RDN składał dyrektor Zarządu Dróg i Komunikacji Marian Ogrodnik. Firma wykonująca modernizację również nie ma w planach budowy chodnika. Zdezorientowani mieszkańcy chcą wyjaśnień od urzędników i wstrzymują prace przed swymi posesjami.

– Dzwoniłem do ZDiK, bo sąsiedzi mówili, że chodnika po drugiej stronie nie będzie, bo się na to w życiu nie zgodzą i okazało się, że to prawda, mimo, że wcześniej urzędnicy mówili inaczej – relacjonuje jeden z mieszkańców. – Ma być odtworzenie chodnika tylko w miejscach, gdzie chodnik już jest, a po drugiej stronie nie – potwierdza pracownik wykonujący remont ulicy.

Mieszkańcy ulicy Kasprowicza chcą by sprawa została wyjaśniona przez urzędników. Do tego czasu nie pozwolą na ułożenie chodnika. Twierdzą, że chodnik po obu stronach jest potrzebny, bo – po pierwsze tak jest sprawiedliwie, przytaczają też kwestie bezpieczeństwa. Ich zdaniem także zimowe utrzymanie chodnika, czyli odśnieżanie, powinno dotyczyć mieszkańców po obydwu stronach jezdni.

Posłuchaj mieszkańców i pracownika budowlanego:

 

Grzegorz Golec