Tarnów: Będą dodatkowe pieniądze na remont hali Jaskółka oraz modernizację Amfiteatru

 

Radni mimo wcześniejszych uwag, poparli wniosek prezydenta Tarnowa, aby zwiększyć finansowanie tych inwestycji. –Magistrat musi dołożyć blisko milion złotych po tym, jak kwoty proponowane przez firmy były wyższe niż zakładano w budżecie – podkreśla prezydent Roman Ciepiela.

Te wartości oferowane przez firmy budowlane są w jakiś sposób uzasadnione, żeby przystąpić do prac musi być zgoda rady na zwiększenie wartości całkowitej inwestycji. Koszty będą ponoszone dopiero w przyszłym roku, więc to nie jest obciążenie tegorocznego budżetu, ale wieloletnia prognoza finansowa musi być zmieniona – mówi Roman Ciepiela.

Radni Prawa i Sprawiedliwości mają obawy, czy uda się pozyskać dofinansowanie z budżetu ministerstwa na tę inwestycję. – Podejmujemy ryzyko, bo remont hali Jaskółka jest potrzebny – podkreśla przewodniczący Rady Miasta Kazimierz Koprowski. – Ważne jest żeby każdy aspekt sprawy przedyskutować, aby był wyjaśniony. Myślę, że zwyciężył rozsądek, bo należy sobie zadać pytanie: Co się stanie gdybyśmy nie przegłosowali tego pomysłu?. Hala byłaby w takim stanie, w jakim jest – dodaje Koprowski. Po emocjonującej dyskusji, radni przyjęli poprawki jednogłośnie.

Posłuchaj Romana Ciepieli:

Posłuchaj Kazimierza Koprowskiego:

 

Grzegorz Golec