Tarnów: Czy znajdą się pieniądze na modernizację Amfiteatru?

 

Czy tarnowski Amfiteatr zostanie zmodernizowany? Mimo że radni zgodzili się na uzupełnienie planowanego remontu brakującą kwotą z budżetu miasta, nie wiadomo, czy znajdą się środki zewnętrzne na ten cel. Prezydent Roman Ciepiela zapewnia, że zostanie złożony odpowiedni wniosek o dofinansowanie projektu z funduszy unijnych.

Liczymy na pozyskanie pieniędzy z Unii Europejskiej. Do końca maja trzeba złożyć wniosek w tej sprawie. Po tym terminie nie będzie możliwości finansowania ze strony zewnętrznej – mówi. – Albo ten wniosek dostanie dofinansowanie zwiększone z budżetu miasta, albo damy sobie szansę na pozyskanie 60-65% wartości tej
inwestycji z funduszy europejskich. Jeśli takich pieniędzy nie dostaniemy, wówczas pojawi się pytanie, czy miasto będzie stać na modernizację Amfiteatru w jakiejkolwiek formie – dodaje.

Przypomnijmy, przez ostatnie miesiące toczyły się negocjacje dotyczące przeznaczenia Amfiteatru. Tarnowscy społecznicy polemizowali w tej sprawie z władzami miasta. Ostatecznie o dofinansowanie będzie się starał projekt tych ostatnich. Do sprawy będziemy wracać.

Posłuchaj Romana Ciepieli:

 

Krystian Janik