Dębica: Spektakl przybliży wydarzenia z Fatimy w 1917 roku

 

Dębica przygotowuje się do obchodów 100-lecia objawień fatimskich. Zostanie wystawiony spektakl  Dolina Pokoju. W role aktorów wcielili się członkowie stowarzyszenia im. Edmunda Bojanowskiego Dobroć działającego przy Zgromadzeniu Sióstr Służebniczek Dębickich. – Chcemy przybliżyć wydarzenia z Fatimy – powiedziała RDN siostra Paula Gniadek, pomysłodawczyni przedsięwzięcia.

–  To lekcja najpierw dla samych aktorów, którzy to przeżywają. Każdy z nich wiedział, że Łucja, Hiacynta, Franciszek i Matka Boża, ale w głębię poszczególnych objawień zaczynają wchodzić dopiero ucząc się tekstu, powtarzając  występując na scenie. Dla dębiczan, którzy zdecydują się przyjść na spektakl będzie to głębokie przeżycie religijne – zapewnia siostra Paula.

W spektaklu małą Łucję zagra siedmioletnia Kinga, która nie kryje, że to dla niej ogromne przeżycie. Podobnie jak dla Alicji Szeglowskiej, która gra już dorosłą Łucję. – To wymagające zadanie. Staram się być autentyczna i prosta jak Łucja. Dzięki tej roli zdecydowanie więcej wiem o objawieniach fatimskich – mówi.

Spektakl będzie można zobaczyć 14 i 21 maja o godz. 16.00 w auli bł. Edmunda Bojanowskiego w podziemiach kościoła klasztornego w Dębicy.

Posłuchaj s. Pauli Gniadek i aktorów:

Anna Zboch