Edyta Ropek szósta w zawodach Pucharu Świata

Edyta Ropek z czasem 8,21 sekundy wywalczyła szóste miejsce w drugiej edycji Pucharu Świata w Nanjing, Chiny. Jest to najlepszy wynik osiągnięty przez zawodników reprezentacji Polski w tych zawodach.
Do finału tarnowianka awansowała na siódmej pozycji. Pierwszy bieg finału zwyciężyła pokonując mistrzynię świata z 2009 roku Chinkę He Cuilian. W kolejnym starcie zmierzyła się w parze z francuską Anouck Jaubert, która zwyciężyła ten pojedynek. Ostatecznie Edyta Ropek plasuje się na bardzo dobrej szóstej pozycji, co biorąc pod uwagę staż wspinaczkowy zawodniczki jest rewelacyjnym wynikiem.

Dziewiąte miejsce w tych zawodach zajęła inna tarnowianka Anna Brożek, zaś dziesiąte Klaudia Buczek. Z kolei w kategorii mężczyzn Marcin Dzieński zajął piętnastą lokatę we wspinaczce na czas.

To koniec zmagań wspinaczy w Azji, rywalizacja przenosi się teraz na stary kontynent. Kolejne zawody to mistrzostwa Europy we włoskim Campitello di Fassa, które odbędą się 30 czerwca