Tarnów: Bez konkretów po spotkaniu w sprawie podwyżek w Straży Miejskiej

 

Przedstawiciele funkcjonariuszy spotkali się z prezydentem. Przedstawili swoje propozycje podwyżek płac, które od kilku lat są na niezmienionym poziomie. W połowie maja ma dojść do kolejnego spotkania z władzami miasta.

–  Tak, jak prezydent obiecał, wtedy będzie coś więcej mógł powiedzieć o ewentualnych kwotach, jakie będzie mógł przeznaczyć na podwyżki płac lub nie. Natomiast tarnowscy radni bezpośrednio do nas się nie odzywali, ale ujęli się za nami i mam nadzieję na przychylność w zakresie podwyżek – mówi Jacek Jackowski, przewodniczący Związku Zawodowego Funkcjonariuszy i Pracowników Straży Miejskiej w Tarnowie.

Jak dodaje, od kilkunastu lat zakres pracy w Straży Miejskiej się zwiększa, a płace są te same – Obecna praca Strażnika Miejskiego to nie tylko mandaty za parkowanie, blokady na koła czy przysłowiowe przeganianie „babci z pietruszką”. To praca dla miasta 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu w systemie zmianowym, także w święta i w nocy. Zabezpieczamy miejsca zdarzeń, kolizji, wszelkich awarii czy też miejskich uroczystości – mówi.

Dodajmy, że średnia płaca w tarnowskiej Straży Miejskiej to około 2500 złotych brutto.

Posłuchaj Jacka Jackowskiego:

 

Grzegorz Golec