Stary Sącz: Dzień Godności Osób Niepełnosprawnych

 

Ołtarz Papieski będzie miejscem nietypowego spotkania. W najbliższy czwartek na starosądeckich błoniach odbędzie się I Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Nie zabraknie zawodów sportowych, występów artystycznych czy spotkań ze specjalistami.

Wszystko poprzedzi Msza św. na ołtarzu papieskim o godzinie 10.00 – Zapraszamy wszystkich, którym temat niepełnosprawności intelektualnej jest bliski – zachęca ksiądz Marcin Kokosza dyrektor Diecezjalnego Centrum Pielgrzymowania w Starym Sączu.– Jest to przede wszystkim spotkanie integracyjne. Będą gry, zabawy sportowe, a także konferencja poświęcona zagadnieniom rodziny, jako miejsca troski o osobę z niepełnosprawnością – dodaje.

– Cieszę się, że taki dzień odbywać będzie się w tak symbolicznym i pięknym miejscu, jakim jest Stary Sącz i Ołtarz Papieski – mówi Marta Mordarska dyrektor Oddziału PFRON w Krakowie

W spotkaniu weźmie udział ponad 500 uczestników warsztatów terapii zajęciowej, zakładów aktywności zawodowej oraz różnych stowarzyszeń. Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną zapoczątkuje cykl wydarzeń, które w Małopolsce potrwają blisko przez dwa miesiące.

Posłuchaj ks. Marcina Kokoszki:

Posłuchaj Marty Mordarskiej:

Tomasz Bryndal