Tarnów: Jest umowa na rewitalizację Parku Strzeleckiego – w planach nowe oświetlenie

 

Park Strzelecki w Tarnowie ma się mocno zmienić. Przebudowane zostaną alejki, odnowiona będzie fontanna i mauzoleum gen. Józefa Bema. W parku powstanie także sensoryczny ogród sztuki, a co ważne dla mieszkańców, będzie też nowe oświetlenie. To na ten problem często zwracali uwagę nasi słuchacze, bo w niektórych miejscach jest zupełnie ciemno.

Jest umowa na dofinansowanie do rewitalizacji tego miejsca – zapowiada Stanisław Sorys, wicemarszałek Małopolski. – Teraz zostaną zamontowane nowoczesne oświetlenia, bardzo energooszczędne. Poprawią one możliwość korzystania z parku nie tylko w ciągu dnia, ale także wieczorem – dodaje.

Park Strzelecki jest jednym z najchętniej odwiedzanych miejsc przez tarnowian. Co o zmianach sądzą mieszkańcy? – Na pewno nie robiłbym takiej rewolucji, o której czytałem, żeby wszystko wycinać, robić wszystko betonowe. Można lepiej wytyczyć boczne alejki, trochę wysypać, bo są wytarte. Przydałoby się kilka nowych oświetleń, również leży mi na sercu ten staw, żeby był bardziej czystszy – mówią.

Miasto otrzyma ze środków unijnych niemal 5 mln zł. Prace potrwają do grudnia 2018 r.

Posłuchaj Stanisława Sorysa:

Posłuchaj mieszkańców:

 

Ewa Biedroń