Powiat dębicki: Na kilka godzin został starostą

 

Dębicki starosta Andrzej Reguła na kilka godzin stracił swój stołek. W jego miejsce z dużą przyjemnością w fotelu rozsiadł się Piotr Arast z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Dębicy. Była to dla niego nagroda specjalna za wygranie konkursu „Samorząd przyjazny edukacji”.

Tuż po godz. 8.00 uczeń dębickiego „Ekonomika” stawił się do starostwa powiatowego. Tam w tajniki pracy samorządowej wprowadził go Andrzej Reguła, starosta dębicki. – To normalny dzień pracy. Będzie więc zebranie zarządu powiatu i kilka tematów dotyczących edukacji, jak chociażby konkursy na dyrektorów szkół. Będzie także narada dyrektorów wydziałów – mówił.

dscf3012

Piotr Arast nie krył, że wygodnie siedzi się w fotelu starosty i chętnie pracowałby w samorządzie. Z obecnym starostą rozmawiał m.in. jak rozwiązać problem braku całotygodniowego dyżuru opieki pielęgniarskiej w szkołach. – Pielęgniarka ma dyżur tylko kilka dni w tygodniu, a nie przez cały tydzień – mówił.

dscf2982

A już wkrótce swoje nagrody odbiorą pozostali laureaci konkursu „Samorząd przyjazny edukacji’. Natalia Krystek z dębickiego ‚kwiatka” zostanie wicestarostą, a Weronika Lesiak z ekonomika przejmie obowiązki dyrektora Wydziału Edukacji.

Posłuchaj relacji:

 
Anna Zboch