Tarnów: Czy miasto ugnie się pod protestem rodziców i nauczycieli?

 

Czy miasto ugnie się pod protestem rodziców oraz nauczycieli i zmieni decyzję w sprawie spornej dyrektorki? Chodzi o powołanie przez prezydenta Tarnowa Barbary Kuklewicz na stanowisko dyrektora Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Tarnowie-Mościcach. Władze miasta niedawno poinformowały, że będzie ona pełnić funkcję szefowej placówki. Jednak prezydent Roman Ciepiela podczas rozmów z radą rodziców zaprzeczył, że wybór jest ostateczny.

O całej sprawie w ubiegłym tygodniu poinformowała Bogumiła Porębska. W rozmowie dyrektor Wydziału Edukacji w tarnowskim magistracie wyraźnie podkreśliła, że została powołana nowa osoba do kierowania Zespołem Szkół Ogólnokształcących Nr 1 w Tarnowie-Mościcach i jest nią Barbara Kuklewicz.

W czwartek, 4 maja, prezydent Roman Ciepiela spotkał się z radą rodziców mościckiej szkoły. Obie strony przedstawiły swoje uwagi co do dalszego funkcjonowania placówki. Rada rodziców nadal podtrzymuje, że Barbara Kuklewicz nie powinna być dyrektorem Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 1. Z kolei prezydent zaprzeczył, że podjął już ostateczną decyzję i ma ją ogłosić dopiero za kilka dni po kolejnych konsultacjach. Po spotkaniu z prezydentem oraz urzędnikami rodzice uczniów są zdezorientowani i nie wiedzą kto mówi prawdę.

Odnieśliśmy takie wrażenie podczas rozmowy, że wprowadzono nas w błąd na podstawie nieprawdziwych informacji podanych oficjalnie przez Urząd Miasta. Pan prezydent wziął pod uwagę naszą determinację, by umożliwić szkole wystawienie kandydata w konkursie, który by ogłosił – dodają.

Dodajmy,  że prezydent Roman Ciepiela mimo wcześniejszych wypowiedzi Bogumiły Porębskiej podtrzymuje, że nie powołał jeszcze nowego dyrektora zespołu.

Barbara Kuklewicz, obecna dyrektor Gimnazjum nr 4 w Tarnowie, nie chce komentować zamieszania związanego z jej osobą. W rozmowie z RDN Małopolska powiedziała jednak, że jest dobrej myśli, że wszystkie strony dojdą do porozumienia. Nie chce również zdradzać, w jaki sposób chce pokierować szkołą w Mościcach, gdyby została jej dyrektorem.

Przypomnijmy, w konkursie na dyrektora Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1, wystartował obecnie kierujący placówką Marek Smoła. Nie uzyskał on jednak akceptacji komisji konkursowej. Następnie prezydent Roman Ciepiela wybrał Barbarę Kuklewicz. Obecna dyrektor Gimnazjum nr 4 posiada też pozytywną opinię małopolskiego kuratorium. Czy dojdzie do zmiany decyzji – do tematu na pewno będziemy wracać.

Posłuchaj Bogumiły Porębskiej:

Posłuchaj rodziców:

Posłuchaj Romana Ciepieli:

 

Grzegorz Golec