Tarnów: Szykują się spore utrudnienia

 

Uwaga kierowcy, szykują się spore utrudnienia. W drugiej połowie maja mają ruszyć prace przy wiadukcie przy ulicy Gumniskiej w Tarnowie. Wtedy zostanie całkowicie zamknięty ruch zarówno dla samochodów osobowych jak i ciężarowych.

To jeden z ważniejszych ciągów komunikacyjnych w Tarnowie. – Będzie się to wiązać z korkami, kierowcy będą musieli korzystać z objazdów – mówi Artur Michałek, kierownik Działu Organizacji Ruchu w Zarządzie Dróg i Komunikacji w Tarnowie. – Ruch wszystkich samochodów właściwie będzie skierowany objazdami. Będą prowadzone możliwie najkrótszymi trasami, czyli z wykorzystaniem ulicy Mostowej, Lwowskiej, Starodąbrowskiej. Ulica Gumniska będzie wyłączona z ruchu – mówi Artur Michałek.

Piesi będą w tym czasie mogli korzystać z prowizorycznego chodnika przy ulicy Głębokiej. Urzędnicy zapewniają, że nie zostaną oni odcięci od centrum Tarnowa. Potrzeba sporo cierpliwości. Utrudnienia potrwają kilka miesięcy, prace przy wiadukcie przy ulicy Gumniskiej mają zakończyć się jeszcze w tym roku.

Tymczasem PKP przekazały plac budowy przy wiadukcie przy ul. Warsztatowej w Tarnowie, tym samym ruszy kolejny remont. Będą utrudnienia dla kierowców.

Posłuchaj Artura Michałka:

 

Małgorzata Miczek – Zabawa