Tarnów: Decyzja środowiskowa w sprawie wschodniej obwodnicy mocno oprotestowana

 

Decyzja środowiskowa oprotestowana – chodzi o trzeci wariant obwodnicy wschodniej Tarnowa. Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska pracuje nad odwołaniami. Z kolei krakowski oddział GDDKiA  przyznaje, że porozumienie samorządów i wspólny wariant obwodnicy może być podstawą do rozmów w sprawie korekty trasy.

Jeżeli samorządy by się porozumiały co tego jak ten przebieg ma wyglądać, to moglibyśmy podjąć rozmowy na ten temat. Mieszkańcy widzimy, że się nie zgadzają i to dosyć długo trwa i do tej pory są odwołania – mówi Iwona Mikrut z krakowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji.

Prezydent Tarnowa nie chce komentować sprawy. Rzeczniczka Urzędu Daniela Motak poinformowała, że Roman Ciepiela nie będzie się wypowiadał do czasu zakończenia procesów odwoławczych związanych z decyzją środowiskową w sprawie wschodniej obwodnicy.

Jak wiecie z wiadomości RDN – mieszkańcy osiedla Rzędzin w Tarnowie, którzy założyli komitet protestacyjny, mają własną propozycję przebiegu obwodnicy, ale mówią, że nikt nie chce z nimi o niej rozmawiać. Iwona Mikrut tłumaczy jednak, że to teren o gęstej zabudowie i trudno będzie uniknąć wyburzeń, przeciw którym najmocniej protestują mieszkańcy.

Jeżeli mieszkańcy nie zgodzą się z decyzją Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska, kolejnym krokiem jest odwołanie do Sądu Administracyjnego.

Posłuchaj Iwony Mikrut:

 

Patrycja Wolnik