Tarnów: Kto kandydatem PO na prezydenta?

 

Wybory samorządowe coraz bliżej, Platforma Obywatelska w Tarnowie rozpoczęła dyskusję na temat kandydata na prezydenta. Podczas zebrania zarządu partii, nie podjęto jeszcze decyzji personalnych. Jak mówi przewodniczący tarnowskiej PO Robert Wardzała, te mają zapaść do wakacji.

Za kilka tygodni będziemy wiedzieć coś więcej, będą spotkania, rozmowy, ale jaki będzie ich finał, nie można w tym momencie powiedzieć – dodaje.

W poprzednich wyborach samorządowych w 2014 roku, kandydatem PO na prezydenta Tarnowa był Roman Ciepiela. Czy tak będzie i tym razem? – Dyskusja na ten temat się rozpoczęła, takiej decyzji jeszcze nie ma – dodaje przewodniczący Platformy Robert Wardzała. – Trzeba być przygotowanym na każdy scenariusz i stąd taka droga, niejako też wytyczona przez zarząd krajowy, przez Grzegorza Schetynę, który też sygnalizował, że do lipca powinniśmy takich kandydatów wskazywać. Oczywiście te decyzje będą akceptowane na najwyższych stopniach – dodaje Robert Wardzała.

Przypomnijmy, że wybory samorządowe mają odbyć się jesienią 2018 roku. Robert Wardzała przyznaje, że możliwe są różne warianty, także ten związany z tworzeniem szerokiej koalicji opozycyjnej i wyborem wspólnego kandydata na prezydenta Tarnowa.

Posłuchaj Roberta Wardzały:

 

Grzegorz Golec