Tarnów: Maleje zainteresowanie budżetem obywatelskim?

 

Co się dzieje z tarnowskim budżetem obywatelskim? W ubiegłym roku 25 propozycji od mieszkańców, w tym 18. Tymczasem 21 zadań z 25-ciu z czwartej, ubiegłorocznej edycji budżetu zostało zrealizowanych – podsumowuje tarnowski magistrat i zapewnia, że pozostałe będą gotowe z końcem maja.

Wśród niezrealizowanych jest m.in. zadanie pod nazwą Sandowiczka – Aktywny wypoczynek – mówi Daniela Motak, rzecznik magistratu. – To zadanie nie jest jeszcze zrealizowane, bo zamiast boiska z nawierzchnią trawiastą budujemy boisko z nawierzchnią sztuczną, profesjonalną. Druga sprawa jeszcze niezakończona to opracowanie dokumentacji na opracowanie kompleksowej dokumentacji na kompleksowy remont ulicy Rzędzińskiej oraz boisko i siłownia w Parku Sanguszków – w tym wypadku boisko powstało, siłownia powstaje – jesteśmy na etapie formalnym tej inwestycji, ogłoszony został przetarg – wyjaśnia.

A w jaki sposób tarnowski magistrat ocenia mniejsze tegoroczne zainteresowanie budżetem obywatelskim?

Są tacy, którzy z roku na rok wiernie tym projektom kibicują i mają pomysły, chcą coś zgłaszać. Są być może tacy, którzy zrobili to i z jakichś powodów nie mają nowych propozycji. Myślę, że trudno określić, czy ten entuzjazm maleje, czy rośnie – komentuje Daniela Motak.

Za miesiąc magistrat opublikuje listę projektów dopuszczonych do głosowania. Trwa ocena poszczególnych propozycji.

Posłuchaj Danieli Motak:

 

Małgorzata Miczek-Zabawa