Szczucin: Główny podejrzany o zabójstwo nastolatki wraca do Polski

 

Jutro, 11 maja, po 4 miesiącach odsiadki w austriackim więzieniu, Paweł K. zostanie przejęty przez krakowskich śledczych, przetransportowany do kraju i osadzony w polskim więzieniu. Jest podejrzany o zabójstwo za szczególnym okrucieństwem siedemnastoletniej Iwony Cygan ze Szczucina.

Byliśmy na miejscu z mikrofonem RDN. Jak sprawdziliśmy, mieszkańcy miasteczka wcale nie odetchnęli z ulgą.

szczucin

Zmowa milczenia i strach wciąż dają o sobie znać. – Jak się miało dziecko w tym wieku co Cyganówna, to aż strach był, gdy poszło na dyskotekę – mówi mieszkanka Szczucina. – U nas się wciąż o tym nie rozmawia – dodaje ktoś inny.

cyganiwona_okolicedomu2

Jak poinformował RDN Małopolska Piotr Krupiński, naczelnik Małopolskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Krakowie, podejrzany zostanie przetransportowany samolotem.

cygan_iwona_grob3

Do morderstwa doszło 19 lat temu w Łęce Szczucińskiej. Do tej pory zarzuty usłyszało już 6 policjantów oraz Józef K., ojciec podejrzanego, który miał pomagać w zabójstwie i najbliższa koleżanka Iwony, Renata G.- D. Ma ona zarzut czterokrotnego składania fałszywych zeznań. Informacje, które zataiła, były niezwykle istotne w wytypowaniu sprawców. Była z Iwoną w noc morderstwa. Do tematu wracamy w Pulsie Regionu o 15.30.

Posłuchaj mieszkańców Szczucina:

 

Jadwiga Kozioł/Agnieszka Kozioł