Tarnów: Rowerzyści domagają się naprawy ścieżek rowerowych – interwencja RDN

 

Rowerzyści czekają na naprawę ścieżek rowerowych i jaskrawymi farbami oznaczają kolejne nierówności. Urzędnicy zapewniają, że trasy dla cyklistów przy ulicach Kwiatkowskiego i Mościckiego są na bieżąco doglądane, oczyszczane i poprawiane, lecz kompleksową naprawę uniemożliwia pogoda, która tegorocznej wiosny jest wyjątkowo kapryśna.

Rowerzyści mogą liczyć na poprawę ścieżek w najbliższym czasie – twierdzi Szymon Kozioł, kierownik Działu Utrzymania i Eksploatacji Pasa Drogowego w Zarządzie Dróg i Komunikacji. – Pogoda jest taka, jaka jest, na razie niezbyt łaskawa do jakichkolwiek większych prac w tym zakresie. Natomiast to, co jest możliwe do zrealizowania, czyli przycinanie gałęzi, posprzątanie czy wyrównanie ubytków jest wykonywane na bieżąco – dodaje.

Zapytaliśmy miłośników dwóch kółek, czy są zadowoleni z jakości poruszania się po ścieżkach rowerowych. Głos w tej sprawie zabrał pan Leszek, rowerzysta, który skontaktował się z RDN. – Poprawki są takie na dwa razy – kostki są jeszcze luźne, niezasypane piaskiem, ten piasek jest pozostawiony. Nie wiem, czy to będzie kończone, czy to jest finalny produkt, będziemy obserwować dalej. Niektóre miejsca zostały pominięte, nie zostało to zrobione od A do Z, tylko wybiórczo – mówi.

Przypomnijmy, że w Tarnowie powstają również ścieżki rowerowe w ramach szlaku EuroVelo. Niedawno został oddany pas przy ulicy Piłsudskiego. Jest on zupełnie inny od pozostałych, jego nawierzchnia to asfalt a nie kostka.

Posłuchaj Szymona Kozioła:

Posłuchaj pana Leszka:

 

Krystian Janik