Tarnów: Broń z Mechanicznych może trafić do Tajwanu

 

Po wizycie w Tarnowie ambasadora tego azjatyckiego państwa, jeszcze w tym roku z ofertą sprzedaży pojadą tam pracownicy tarnowskiego zakładu. – Chcielibyśmy, żeby nasze produkty były atrakcyjne dla tajwańskiej armii – mówi prezes Zakładów Mechanicznych, Henryk Łabędź.

Na pewno zostanie tam wysłany pracownik z działu marketingu i handlu z naszego zakładu. Czy jeden czy dwóch – to będzie zależeć od tego, czy będzie to spotkanie, na którym będzie propozycja folderowa, czy też zaprezentujemy ją w formie produktu – dodaje.

Prezes Zakładów Mechanicznych podkreśla też, że Tajwan może być pierwszym krajem Dalekiego Wschodu, do którego trafi broń z tarnowskich zakładów. – Z dużym zainteresowaniem podchodzę do tego wyzwania, ale się nie boimy. Wręcz przeciwnie – duża ciekawość oraz chęć pomocy w utrzymaniu swojej niepodległości przez Tajwan, to jest wyzwanie dla Zakładów Mechanicznych. Jestem głęboko przekonany, że jesteśmy w stanie podołać temu zadaniu – mówi Henryk Łabędź.

Podczas wizyty w Zakładach Mechanicznych, tajwańskiej delegacji oprócz broni, zostały zaprezentowane mobilne strzelnice, a także kontenery obserwacyjno-obronne. W przypadku podpisania umowy o współpracy, produkty tarnowskiej spółki mogłyby trafić na Daleki Wschód nawet w przyszłym roku.

Posłuchaj Henryka Łabędzia:

 

Grzegorz Golec