Tarnów: Szykują się gigantyczne kolejki po zapisy na półkolonie w Pałacu Młodzieży

 

Prawie 300 osób skorzysta z tegorocznych półkolonii organizowanych przez Pałac Młodzieży w Tarnowie. To dużo, a jednocześnie mało. Atrakcyjna oferta cieszy się olbrzymim zainteresowaniem. Rodzice już obawiają się, że nie zdążą z zapisami, które ruszają w najbliższy poniedziałek, 15 maja. Niektórzy planują stać w kolejce od wczesnych godzin porannych.

Codziennie w tej sprawie odbieramy kilkadziesiąt telefonów – przyznaje Jerzy Kosiba, dyrektor Pałacu Młodzieży w Tarnowie. I dodaje, że propozycja wakacyjnych zajęć jest bardzo interesująca. – Dzieci mogą liczyć na całą feerię różnych propozycji, łącznie z warsztatami, udziałem w przynajmniej kilkunastu pracowniach tematycznych – od plastyki, przez ceramikę, modelarstwo, taniec, wokalistykę, muzykę, fotografię, ale też pracownię kroju i szycia, nie zapominając też o zajęciach sportowych – dodaje.

Rodzice, z którymi rozmawialiśmy, nie ukrywają, że zapisać dziecko to nie lada problem, proponują nawet aby szkoły rozszerzyły swoją ofertę wakacyjną, bo nie mają co zrobić z maluchami. – Mam koleżanki, które zapisują dzieci na półkolonie i są bardzo zadowolone, ale stoją w długich kolejkach. Mają rodzice na pewno problem, takich ofert powinno być więcej – mówią.

Żeby zapisać dziecko na „Bezpieczne wakacje 2017 z Pałacem Młodzieży” należy 15 maja przyjść osobiście do placówki i wypełnić wniosek z opłatą sięgającą około 180 zł. To propozycja dla dzieci od I do VI klasy włącznie z Tarnowa i powiatu tarnowskiego.

Posłuchaj Jerzego Kosiby:

Posłuchaj mieszkańców:

 

Małgorzata Miczek-Zabawa