Tarnów: Czy tym razem będzie absolutorium dla prezydenta? [WIDEO]

 

Szykuje się gorąca dyskusja o absolutorium dla prezydenta Tarnowa. Mają o tym decydować radni podczas sesji jeszcze w tym miesiącu. Roman Ciepiela, który był gościem programu Słowo za słowo, uważa, że miasto jest dobrze zarządzane, a Regionalna Izba Obrachunkowa pozytywnie zaopiniowała wykonanie budżetu. Prezydent zapowiada protest na wypadek braku absolutorium.

Gdyby doszło do nieudzielenia absolutorium, to taka decyzja będzie oprotestowana. Natomiast wierzę, że radni wydadzą sprawiedliwą ocenę, ponieważ mają wszelkie przesłanki do tego, żeby uznać, iż sprawy miasta są dobrze prowadzone – dodał w programie Słowo za słowo.

Co na ten temat sądzą radni? Przewodniczący Rady Miasta Kazimierz Koprowski nie przesądza udzielenia prezydentowi absolutorium. Jego zdaniem, będzie to zależało przede wszystkim od opinii Komisji Rewizyjnej. – Wiem, że Komisja Rewizyjna zadała szereg pytań panu prezydentowi i podejrzewam, że dopiero po zapoznaniu się z odpowiedziami, po dyskusji ten wniosek będzie wypracowany, a więc myślę, że do końca maja będziemy znać stanowisko Komisji w tej materii – dodał.

Przypomnijmy, przed rokiem, głównie głosami radnych PiS Roman Ciepiela nie uzyskał absolutorium. Uchwale towarzyszyły odwołania, a nawet spekulacje o możliwym referendum w sprawie odwołania szefa samorządu.

Posłuchaj Romana Ciepieli:

Posłuchaj Kazimierza Koprowskiego:

 

zobacz także: 

Dorota Kunc