Sienna: Gwiazdy grają w snookera! [Zdjęcia]

 

Znamy ich z ekranów telewizorów i sal kinowych. Okazuje się, że kochają sport. Szczególnie do gustu przypadła im jedna gra. Rozpoczęły się II Mistrzostwa Polski Biznesu, Artystów i Sportu w Snookerze. Ich gospodarzem jest hotel Heron w Siennej niedaleko Nowego Sącza.

Snooker nie jest jeszcze pierwszoplanowym sportem w naszym kraju, więc chcemy to zmienić. Chcemy przekonać ludzi, że to sport dla każdego i wbrew stereotypom wcale nie taki drogi. Potrzeba tylko determinacji i pracy, by rozwijać się w tej dziedzinie – powiedział nam aktor Leszek Lichota, jeden z uczestników.

Przy stole można też zobaczyć aktorów Przemysława Sadowskiego, Bartłomieja Topę, Mikołaja Roznerskiego, pływaka Radosława Kawęckiego czy prezentera telewizyjnego Przemysława Kossakowskiego.

Organizator i pomysłodawca imprezy, zawodowy snookerzysta Marcin Nitschke podkreślił, że przy pomocy aktorów i sportowców chce promować snooker w Polsce. – Gwiazdy oczywiście są do tego potrzebne. Bez znanych osób i telewizji niszowe gry i dyscypliny nie istnieją. Warto już od najmłodszego trenować snooker. Gra mocno rozwija intelektualnie, uczy strategicznego myślenia – wyjaśnił drużynowy wicemistrz Europy z 2011 roku.

Rok temu do Siennej przyjechało 12 zawodników, tym razem jest ich już 20. Zawody zakończą się w niedzielę. Najprawdopodobniej w 2018 roku odbędą się tu trzecie mistrzostwa w snookerze.

Posłuchaj Leszka Lichotę:

Posłuchaj Marcina Nitschke:

Krzysztof Niedzielan