Zakopane/Krzeptówki: Słuchacze RDN na obchodach stulecia objawień fatimskich

 

Sto osób – słuchaczy i członków Klubu Dobrze Nastawionych radia RDN weźmie udział w kolejnej pielgrzymce. Już dziś, 13 maja, w setną rocznicę objawień fatimskich nasi słuchacze udadzą się najpierw do Ludźmierza do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Podhala a potem do Zakopanego.

Będziemy w tym wyjątkowym dniu w stolicy Tatr modlić się w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej – mówi Magdalena Iwaniec, prezes Klubu Dobrze Nastawionych radia RDN.

Na Krzeptówkach jest kościół wybudowany jako wotum wdzięczności za ocalenie życia Jana Pawła II i właśnie tam będziemy wraz z Prymasem Polski modlić się również i w intencji wszystkich naszych słuchaczy, naszych rodzin. Będziemy łączyć się we wspólnej modlitwie zarówno różańcowej, jak i podczas Eucharystii, którą będzie celebrował prymas. Weźmiemy ponadto udział w Apelu wieczornym i procesji ze świecami w Parku Fatimskim – informuje Magdalena Iwaniec.

W niedzielę, 14 maja natomiast słuchacze i klubowicze radia RDN będą uczestniczyć we Mszy św. w Pustelni Brata Alberta na Kalatówkach. W drodze powrotnej pielgrzymi odwiedzą Grywałd oraz Łącko, gdzie wezmą udział w Święcie Kwitnącej Jabłoni.

Posłuchaj Magdaleny Iwaniec:

 

Małgorzata Miczek – Zabawa

Fot: www.smbf.pl