Tuchów: Kasi Kowalskiej sposób na dobrą formę [ZDJĘCIA]

 

Tym razem pogoda nie przeszkodziła w koncercie Kasi Kowalskiej w Tuchowie. Przełożony przez ulewne deszcze o tydzień występ przyciągnął tłumy do amfiteatru. Finał 3maj się Zdrów Festiwalu był okazją do rozmowy z artystką o tym, jak zachować dobrą formę i ciągły optymizm.

Nie imprezuję po 24.00, jak mój zespół. Z resztą są trochę młodsi ode mnie, więc może jeszcze mogą –  zaczyna z uśmiechem na ustach Kasia Kowalska. Podkreśla jednak, że w ostatnich latach ważne jest dla niej uprawianie sportu. – Oczywiście to nie jest sport przez duże S, ale udało mi się przebiec i półmaraton i maraton. Mój kolega i trener Piotrek, kiedy wyciskam ciężary, powtarza mi – pamiętaj Kaśka, że ćwiczenie opóźnia starzenie – dodaje piosenkarka. Przyznaje, że zaczęła intensywnie ćwiczyć dopiero, kiedy pojawiły się problemy z kręgosłupem i szyją. – W momencie, kiedy wszystko jest z nami dobrze mamy to gdzieś – mówi.

Na scenie Kasia Kowalska pokazała, ile drzemie w niej energii i zaraziła nią publiczność. Był to przekrój piosenek z ponad dwudziestu lat twórczości artystki. Można było usłyszeć między innymi Pieprz i sól, Prowadź mnie, czy najnowszy przebój Aya. – Najgłośniej śpiewałyśmy Coś optymistycznego. Uwielbiam ten album. Pogoda się udała, cieszymy się bardzo – mówiła publiczność po koncercie.

Koncert Kasi Kowalskiej był finałem 3maj się Zdrów Festiwalu, który tydzień wcześniej przerwała ulewa. Tematem imprezy w tym roku było czyste powietrze. W tuchowskim amfiteatrze, przed koncertem, przekazano dwa specjalistyczne oczyszczacze powietrza na rzecz przedszkola publicznego w Tuchowie. – Chcemy, aby te ufundowane przez Centrum Zdrowia Tuchów i burmistrza Tuchowa, oczyszczacze służyły dzieciom, aby mogły spokojnie oddychać – mówił Tomasz Olszówka, prezes Zarządu Centrum Zdrowia w Tuchowie. – Te urządzenia będą szczególnie ważne dla dzieci, które zmagają się z chorobami układu oddechowego czy alergiami, których jest coraz więcej – podkreślała Ewa Świderska, dyrektor przedszkola. Był to już szósty festiwal organizowany przez Centrum Zdrowia Tuchów. Radio RDN Małopolska było partnerem wydarzenia.

Posłuchaj rozmowy z Kasią Kowalską:

Posłuchaj publiczności:

 

Patrycja Wolnik, Fot.: Adrian Bubisz