Tarnów: Czy podejrzani w sprawie zabójstwa Iwony Cygan wyjdą z aresztów?

 

Czy podejrzani w sprawie zabójstwa Iwony ze Szczucina wyjdą z aresztów? Zdecyduje o tym dziś Sąd Okręgowy w Tarnowie. Prokuratora Krajowa chce przedłużyć im pobyt w aresztach do 31 sierpnia. Chodzi o 4 policjantów: Andrzeja K., Bogusława P.,  Jerzego S., Pawła W. oraz najbliższą koleżankę Iwony, Renatę G-D, która była z nią w noc zabójstwa.

Posiedzenie w tej sprawie będzie niejawne, czyli za zamkniętymi drzwiami – mówi sędzia Tomasz Kozioł, rzecznik tarnowskiego sądu. – Zdaniem prokuratora w sprawie nadal istnieje obawa, że w razie pozostawania na wolności mogliby mataczyć i utrudniać to postępowanie. Grozi im też wysoka kara – dodaje Tomasz Kozioł.

Policjanci z Powiśla mają zarzuty przekroczenia uprawnień, niedopełnienia obowiązków oraz utrudniania postępowania, co skutkowało tym, że sprawców zabójstwa i jego pomocników nie udało się wykryć przez kilkanaście lat.

Renata G.-D. będzie odpowiadać za czterokrotne składanie fałszywych zeznań i utrudnianie postępowania. Informacje, które zataiła, były istotne jeśli chodzi o wytypowanie sprawców. Dodajmy, iż ostatnio śledczy odkryli zaginięcie części dowodów w sprawie tego zabójstwa.

Posłuchaj Tomasza Kozioła:

 

Jadwiga Kozioł