Tarnów: Czy Stanisław Sorys będzie wspólnym kandydatem opozycji na prezydenta?

 

Wicemarszałek Małopolski Stanisław Sorys uważa, że może być wspólnym kandydatem Platformy i ludowców na prezydenta Tarnowa. Jego zdaniem, takie porozumienie opozycyjne jest możliwe, a gdyby nastąpiło, rozważy start w nadchodzących wyborach samorządowych.

Stanisław Sorys, który był gościem programu Słowo za słowo, powołuje się na podobną koalicję, która w Małopolsce funkcjonuje już dwie kadencje. – Nie mamy do tej pory istotnych spięć, wielkich problemów, które gdzieś tam za nami by się ciągnęły. Patrząc na miasto Tarnów, współpraca z Platforma Obywatelską układa się poprawnie – dodaje.

Wicemarszałek odniósł się w ten sposób do spotkania, które w Tarnowie zorganizowano z inicjatywy prezydenta Romana Ciepieli. Byli na nim przedstawiciele środowisk opozycyjnych. Rozmowy dotyczyły przyszłości miasta oraz wyborów samorządowych. Nie brakowało jednak głosów, że to obecny prezydent Tarnowa chce być liderem szerokiej koalicji opozycyjnej i ubiegać się o ponowny start na najwyższy urząd w mieście.

Posłuchaj Stanisława Sorysa:

 

Dorota Kunc