Wierzchosławice: Dni Otwarte w Dziennym Domu Opieki Medycznej

 

To miejsce ma wyznaczać nowe standardy w opiece nad seniorami. Już w ten czwartek i piątek odbędą się Dni Otwarte w Dziennym Domu Opieki Medycznej w Wierzchosławicach.

To miejsce, w którym osoby niesamodzielne, w szczególności powyżej 65. roku życia, które w ciągu ostatniego roku były w szpitalu, otrzymują kompleksową opiekę i dalsze leczenie. Personel pomaga im też w doskonaleniu wykonywania codziennych czynności. Dom działa w dni robocze.

Jest mi tu bardzo dobrze, nie mogę nic złego powiedzieć. Panie są bardzo miłe, profesjonalne, bardzo pomocne –    mówi pan Roman, pacjent Dziennego Domu Opieki Medycznej w Wierzchosławicach.

18 i 19 maja od 9:00 do 17:00 działanie placówki będą mogli poznać wszyscy chętni. Prócz obejrzenia poszczególnych pomieszczeń można będzie także porozmawiać z personelem i podopiecznymi. Ponadto w drugim dniu – 19 maja – od 9:30 do 12:30 zorganizowane zostaną otwarte zajęcia terapii zajęciowej. W tym czasie można zobaczyć, jak wygląda praca z pacjentami.

Dodajmy, że Dzienny Dom Opieki Medycznej w Wierzchosławicach prowadzi Centrum Zdrowia Tuchów. Dni Otwarte DDOM organizowane są w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich.

Posłuchaj relacji:

dni-otwarte-ddom

 

Katarzyna Cygan