Podegrodzie: Urzędnicy pod lupą prokuratury

 

Praca urzędników z Podegrodzia trafi pod lupę prokuratury. Józef Leśniak złożył zawiadomienie po tym, jak dowiedział się, że pracownicy gminy wysyłali maile do dyrektorów szkół i sołtysów na temat Marszu Wolności. Proponowali też darmowy transport. Poseł Prawa i Sprawiedliwości zwrócił też uwagę śledczych, że podobne sytuacje miały miejsce w innych samorządach w kraju.

W oparciu od doniesienia medialne z różnych stron kraju, że takie działania były w innych miejscach, postanowiłem złożyć zawiadomienie do Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Chodzi o możliwość popełnienia przestępstwa z artykułu 231. mówiącego o przekroczeniu uprawnień przez funkcjonariuszy publicznych – mówi Józef Leśniak.
Małgorzata Gromala, uważa, że wysłanie maila z informacją o Marszu Wolności nie było nadużyciem a słowa o darmowym transporcie za pieniądze gminne były pomyłką urzędnika. Wójt Podegrodzia nie zamierza wyciągać wobec swojego pracownika konsekwencji. Będziemy was informować na bieżąco o wnioskach organów ścigania.

Posłuchaj Józefa Leśniaka:

 

Jakub Węgrzyn