Tarnów/Mościce: Jeszcze w maju ma ruszyć remont hali „Jaskółka” [ZDJĘCIA]

 

Po modernizacji, która potrwa blisko 18 miesięcy, obiekt ma być nowoczesną bazą sportową dla kilku dyscyplin. Tarnowski magistrat podpisał umowę z krakowską firmą „Budimex”, która jeszcze w maju ma rozpocząć pierwsze prace.

Ten remont to duże wyzwanie – przyznaje Grzegorz Niepsuj przedstawiciel wykonawcy. – Połączenie tych trzech elementów, czyli rozebranie budynku, wykonanie projektu wykonawczego i zrealizowanie w tak krótkim czasie. Będzie tu posadzka wyposażona w rozbieralne elementy podłogi sportowej. Część konstrukcji, kilka naw obecnych trybun pozostanie – dodaje.

Obiekt zmieni swój wygląd, a także zyska nowe funkcje. W hali będą mogły być rozgrywane spotkania ligowe, Ma też powstać centrum rehabilitacyjne. – Potężne, około 800 metrowe zaplecze rehabilitacyjno-siłowe powstanie we wschodniej części hali. Liczymy na to, że ta hala będzie służyć nie do tego, aby nabawić się kontuzji, ale żeby te kontuzje przy użyciu doskonałych urządzeń naprawiać – zaznacza Edward Rusnarczyk, dyrektor Tarnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Przebudowa ma kosztować blisko 60 milionów złotych. Tarnowski magistrat stara się o 20 milionów złotych dofinansowania z Ministerstwa Sportu i Turystyki. O tym, czy dotacja trafi do budżetu miasta, będzie wiadomo będzie pod koniec maja. Więcej o tym w Pulsie Regionu po godzinie 15:30.

Posłuchaj Grzegorza Niepsuja:

Posłuchaj Edwarda Rusnarczyka:

Grzegorz Golec