Tarnów: Młodzi walczą na argumenty [ZDJĘCIA]

 

W debatach potrzebny jest spokój, opanowanie i przygotowanie – radzą m.in. politykom… tarnowscy uczniowie. W Sali Lustrzanej odbył się finał drugiej edycji Młodzieżowych Debat Obywatelskich. Tym razem dyskusja poświęcona była tezie „Rozwój przemysłu jest ważniejszy niż ochrona środowiska”.

Gimnazjaliści pokazali się ze swojej najlepszej strony i nie dawali za wygraną. Jury musiało jednak wybrać zwycięzców. Młodzi mówią, że walczyli o okazję pokazania swoich umiejętności, a nie o nagrodę. – Uczestnictwo w takiej debacie przyda nam się, kiedy będziemy chcieli np. zdobyć pracę. Myślę, że politycy powinni wprowadzić do swoich debat więcej spokoju – mówią.

Uczniowie mieli możliwość zaprezentowania swoich poglądów oraz wiedzy. Jak mówi organizatorka przedsięwzięcia, młodzi poprzez debatowanie mają możliwość rozwoju.

Przekrój treści, które przewijają się w tematach debat jest przeogromny. Mogą rozwijać swoje umiejętności wypowiadania się, autoprezentacji, mogą wzbogacać język – mówi Anna Zygucka, organizatorka Młodzieżowych Debat Obywatelskich.

Na podium z pierwszym miejscem stanęło Gimnazjum Nr 6, drugie miejsce zdobyło Gimnazjum Nr 2 a na trzecim uplasowało się Gimnazjum Dwujęzyczne. Wydarzeniu patronowało RDN Małopolska.

Posłuchaj uczestników:

Posłuchaj Anny Zyguckiej:

Marta Tarnowska