Szczurowa: Mieszkańcy grożą blokadą dróg, toczy się walka o obwodnicę [WIDEO]

 

Mieszkańcy Szczurowej grożą blokadą dróg, a tymczasem toczy się walka o obwodnicę miejscowości, w której ciężkie samochody dają się szczególnie we znaki. W sprawie drogi, która ma odciążyć Szczurową od tirów wydano już decyzję środowiskową.

Samorządowcy próbują skorygować, czyli skrócić przebieg obwodnicy po to, by mieszkańcy miejscowości Rudy Rysie w tej gminie także odetchnęli z ulgą. – Skrócenie trasy to tańsza i szybsza inwestycja – powiedział w programie Słowo za słowo, wójt Marian Zalewski.

– Wiadukty, które miały być specjalnie robione można połączyć z mostami nad rzeką Uszewką. To potaniłoby radykalnie koszty inwestycji. Korekty jeśli chodzi o skrócenie też dają oszczędności i myślę, że jest szansa w granicach 50-60 milionów taką inwestycję przeprowadzić – mówi wójt.

W pierwotnej wersji obwodnica Szczurowej miała kosztować 100 milionów złotych. Tak wysokich kosztów nie udźwignie nie tylko samorząd lokalny, ale i województwa. Wójt Marian Zalewski ma nadzieję, że obwodnica powstanie w najbliższej pięciolatce. Tematem zajmuje się Zarząd Dróg Wojewódzkich przy wsparciu radnych z regionu.

Posłuchaj Mariana Zalewskiego:

 

zobacz także:

Dorota Kunc