Tarnów: Tłumy w muzeach [ZDJĘCIA]

Duże zainteresowanie Międzynarodową Nocą Muzeów w Tarnowie. Można było zobaczyć wystawy, potrzymać w rękach replikę broni, spotkać się z pasjonatami historii, a przed Muzeum Etnograficznym spróbować regionalnych smakołyków.

– Potrzeba Nocy Muzeów, żeby odwiedzać muzea – przyznają mieszkańcy Tarnowa, którzy całymi rodzinami korzystali z atrakcji wieczoru.

Byliśmy na zamku w Dębnie. Bardzo nam się podobało, a teraz jesteśmy w Muzeum Etnograficznym– mówi jedna z uczestniczek.

W Ratuszu i w muzeum na Rynku można było wziąć do ręki repliki broni, buławy czy miecza. – Broń jest ciężka – przyznawali zwiedzający, którzy chętnie robili sobie zdjęcia.

Starsi i młodzi chętnie odwiedzali Izbę Pamięci Armii Krajowej przy ul. Mościckiego 29, gdzie o historii opowiadała grupa pasjonatów z Sekcji Rekonstrukcji Historycznej im. 16. Pułku Piechoty.

Podczas Nocy Muzeów można było zwiedzać m.in.  Muzeum Okręgowe przy Rynku 3, Ratusz, Muzeum Etnograficzne, Galerię Panorama na dworcu PKP, Izbę Pamięci Armii Krajowej czy zamek w Dębnie.

Ewa Biedroń 

Posłuchaj uczestników:

Posłuchaj Noc Muzeów w Izbie Pamięci AK: